6% تخفیف بدون محدودیت ویژه اولین خرید

ارسال رایگان امکان بازگشت کالا تا 48 ساعت

تفاوت بین ساعت اتومات و ساعت باطری

قبل از خرید ساعت جدید، بهتر است تفاوت بین ساعت های باطری که با استفاده از باطری کار میکنند و ساعت های اتوماتیک را بدانید. با توجه به هزینه‌ای که برای خرید یک ساعت در نظر گرفته‌اید، همواره تمام افراد یکسری ویژگی و مشخصه از ساعت مورد نظر خود در فکر دارند که با توجه به آنها به دنبال ساعت برای خرید میگردند. با این حال، توابع مهم اساسی مانند حفظ زمان و کیفیت درست وجود دارد که برای تمام ساعت ها مورد توجه خواهد بود. به همین ترتیب، از زمان اختراع ساعت های اتوماتیک و باطری، این بحث همچنان ادامه دارد که یکی از آنها بهتر است. اگرچه هر دوی آنها در بین مصرف کنندگان محبوب هستند و طرفداران خاص خود را دارند، ولی هر کدام از آنها جوانب مثبت و منفی مخصوصی دارند.

این دو نوع ساعت چه تفاوت هایی با هم دارند؟

یک ساعت مچی از نوع اتوماتیک یا سیم پیچی داخلی، یک ساعت مکانیکی است که دارای شبکه مویی (یا جریان اصلی) است که با حرکت شخص استفاده کننده، حرکت میکند. این حرکت همان چیزی است که ساعت را مجبور میکند که از سیم پیچی ها و شبکه های مویی برای کار کردن استفاده کند. از طرف دیگر، ساعت باید روزانه استفاده شود، در غیر این صورت ذخیره برق طی 36-72 ساعت از بین میرود که در این حالت اصطلاحا ساعت به خواب میرود. ساعت های باطری با همبستگی با بلور کوارتز موسوم به حرکت کوارتز کار میکنند. باطری جریان الکتریکی را از طریق کریستال ساطع میکند، به طوری که در حدود 32000 لرزش در ثانیه نوسان پیدا میکند. این کریستال لرزاننده است که موتور را تحریک میکند و چرخ دنده ها را حرکت میدهد که بر روی دست قابل مشاهده خواهد بود. می‌توان گفت که اط اصلی‌ترین تفاوت های ساعت باطری با ساعت اتوماتیک همان روش کارکردن است که باید حتما دور مچ دست بسته شود.

ساعت باطری دار

ساعت اتوماتیک

در مقایسه با ساعت های باطری، نگهداری ساعت اتوماتیک راحت‌تر است. در صورتی که هر روز از آن استفاده کنید، نیازی به سیم پیچ یا مراقبت ویژه ندارد. با این حال، اگر طی 36-72 ساعت گذشته استفاده نشود، نیاز به سیم پیچی یا بررسی ساعت اتوماتیک خواهید داشت. ساعت را می‌توان به صورت دستی و یا با دستگاه ویندوز اتوماتیک جوش داد. اتوماسیون اغلب اوقات ترجیح داده می‌شوند، زیرا آنها نیاز به صنایع دستی بیشتری دارند. طرز کار در ساخت ساعت اتوماتیک مستلزم دقت و دانش بسیار گسترده‌ای است. علاوه بر این، حتی ساعت هایی که از کار افتاده‌اند و مدت زمان زیادی بدون استفاده بوده‌اند برای بسیاری از کلکسیونر ها کاملاً جذاب است.

وقتی نوبت به زمان می‌رسد، اتوماسیون کاملاً دقیق است. با این وجود، آنها می‌توانند تا هشت ثانیه در روز را از دست بدهند. اما میزان اتلاف وقت بسته به سن و کیفیت ساعت متفاوت خواهد بود. در مورد تعمیر و نگهداری، این ساعت ها تقریباً هر 5 سال یکبار نیاز به روغن کاری و سرویس دارند. در مقایسه با ساعت کوارتز، هرگز باطری وجود ندارد که نیاز به تعویض داشته باشد. با این حال، شما واقعاً برای فعال کردن آن و استفاده از آن نیازی به انداختن ساعت اتوماتیک بر روی مچ خود ندارید.

باطری ساعت

تا زمانی که در حرکت باشد، دیگر نیازی به سیم پیچی آن پس از 36 تا 72 ساعت نیست. دستگاه ویندوز اتوماتیک راه حل ایده آل برای اطمینان از ماندگاری ساعت شما است. ساعت‌های اتوماتیک از نظر کلاسیک ترجیح داده می‌شوند زیرا آنها زیبایی شناسی سنتی را حفظ می‌کنند، راحتی را ارائه می‌دهند، بسیار بادوام هستند، از نگهداری کم و ساخت و ساز های مناسب با مفاصل برخوردار خواهند بود.

ساعت باطری

در مقایسه با ساعت اتوماتیک، ساعت های باطری معمولاً مقرون به صرفه‌تر و کارآمدتر هستند. در کل، یک ساعت باطری فقط چند ثانیه در ماه یا تقریباً یک دقیقه در سال را از دست می‌دهد. با این حال، بسته به کیفیت ساعت، به طور کلی می‌تواند 5 ثانیه در سال از دست بدهد یا اینکه نگه دارد. با توجه به این موضوع تقریبا باطری این ساعت ها تقریبا هر 3 تا 5 سال تعویض می‌شوند. همچنین، باطری هایی که نشتی دارند ممکن است گاهی به طور دائمی به ساعت شما آسیب برساند. بنابراین ضروری است که از باطری های با کیفیت بالا استفاده کنید. همچنین بهتر است قبل از انقضا باطری را تغییر دهید تا از نشت آن جلوگیری شود. علاوه بر این، باطری ها معمولاً در حدود 18 ماه دوباره نیاز به شارژ مجدد دارند. اما باید به این نکته توجه کنید که، برخی از ساعت‌های کوارتز دارای انرژی خورشیدی بوده و دارای باطری قابل شارژ هستند. ساعت‌های باطری معمولاً به دلیل کم هزینه بودن، نیازی به سیم پیچ ندارند و با توجه به دقت بسیار زیادی که دارند نیز معمولاً ساعتهای ارجح هستند.

ساعت اتومات

تشخیص ساعت اتومات از باطری

این مقاله در مورد حرکات عقربه ها و طرز کار موتور ساعت های اتوماتیک، ساعت هایی که با حرکت دست کار می‌کنند و ساعت کوارتز است که در تاریخ 28 ژوئیه 2017 توسط الکس استفان در حالی که بررسی هایی در زمینه سبک ساعت - از نوع گرفته تا شماره گیری – جمع آوری شده است. به ساعت های خود نگاه کنید، آنچه در داخل آن نهفته است به اندازه ظاهر آن مهم است. در ساعت مچی، مکانیزمی که قدرت یک ساعت را مشخص می‌کند با عنوان حرکت یا کالیبر گفته می‌شود. در ادامه در مورد تمام انواع ساعت ها و چگونگی تشخیص نوع آنها صحبت خواهیم کرد تا بتوانید به راحتی ساعت مورد نظر خود با در نوع باتری و اتوماتیک شناسایی کرده و تفاوت های آنها را تشخیص دهید.

شناخت حرکت ساعت های مکانیکی

از قدیمی‌ترین و سنتی‌ترین ساعت ها که با استفاده از حرکت دست کار می‌کند می‌توان به این ساعت های اتوماتیک که ساعت مکانیکی هم نامیده می‌شوند اشاره کرد که کمی قبل در مورد آن صحبت کردیم. همانطور که از نام آن پیداست، یک ساعت که با این نوع کالیبر کار می‌کند، نیاز دارد که یک پوشاننده مناسب داشته باشد به طوری که با یک فاصله مشخص بر روی موتور ساعت قرار بگیرد. چرخاندن تاج باعث می‌شود که شبکه اصلی، جایی که انرژی ساعت در آن ذخیره می شود، باد کند. به عبارت ساده تر، این انرژی از طریق قطار چرخ دنده، چرخ تعادل و قطعات بین آنها توزیع می شود تا حرکت دست ها را تشخیص داده و زمان را به شما نشان دهد. بسته به منبع تغذیه این ساعت های حرکتی، مدت زمان ذخیره انرژی قبل از خنک شدن یک ساعت دستی با توجه به میزان حرکت و در روز و هفته تغییر می‌کند. بزرگترین مزیت استفاده از ساعت های حرکتی - جدا از اعتبار و سنت - این است که ساخت آن از دیگر انواع ساعت ها نازک تر است. بنابراین، کالیبرهای دستی معمولاً در ساعت های بسیار نازک یافت می‌شوند. به عنوان مثال، بسیاری از مدل های موجود در مجموعه کالاتراوا با امضای پاتک فیلیپ از نوع ساعت های حرکات دستی هستند.

شناخت حرکت ساعت های مچی اتوماتیک

ساعت های اتوماتیک یا سیم پیچی نیز حاوی یک کالیبر مکانیکی است، اما نیازی به سیم پیچ دستی ندارد. در عوض، به دلیل حرکت طبیعی مچ دست، به طور خودکار از طریق یک روتور که به جلو و عقب حرکت می‌کند، کار خواهد کرد. با حرکت روتور، سیم برق تحت تاثیر قرار داده می‌شود، که متعاقباً برق ساعت را تأمین می‌کند. مزیت اصلی ساعت های اتوماتیک به اعتبار آنهاست. تا زمانی که استفاده شود، یک ساعت اتوماتیک بدون نیاز به سیم پیچ دستی یا باطری کار خود را ادامه می‌دهد. ساعت های اتوماتیک امروزه در بسیاری از ساعت های لوکس رایج مشاهده می‌شود. بسیاری از برند های برتر و ساعت های حرفه‌ای از این مدل برای کار ساعت های خود استفاده می‌کنند و با توجه به کیفیت کار و حرکت عقربه های ساعت می‌توان به سادگی نوع آن را تشخیص داد. همچنین توجه به این نکته ضروری است که ساعت هایی در این نوع هیچ صدایی هنگام کار کردن تولید نمی کنند.

شناخت حرکت ساعت های کوارتز

حرکت ساعت های کوارتز به صورتی است که با استفاده از باطری انجام می‌شود و به انرژی باطری بستگی دارد. سیکو نخستین ساعت کوارتز تولید شده به میزان انبوه در جهان است که در سال 1969 با آسترون رونمایی شد. نه تنها حرکات کوارتز دقیق‌تر از حرکات مکانیکی هستند، بلکه ارزانتر و سریع تر نیز تولید می‌شوند. در نتیجه، این پیشرفت تکنولوژی تقریباً در دهه 1970 و 1980 صنعت ساعت سوئیسی را از بین برد. ساعت های سوئیسی نه تنها عقب افتاده‌اند، بلکه بیشتر شرکت های معتبر ساعت‌های سوئیس امروزه مدل‌های کوارتز را در ترکیب خود قرار می‌دهند. با توجه به دقت زمانی که دارند می‌توان گفت که این ساعت های کاربردی‌تر و محبوب تر هستند ولی باز هم ساعت های مکانیکی که از زمان های قدیم تا به امروز وجود داشته‌اند طرفداران بیشتری خواهند داشت.

10 تا از بهترین ساعت مچی های برند سیکو

10 تا از بهترین ساعت مچی های برند سیکو مشاهده مطلب

5 ویژگی ساعت مچی های مناسب ورزش

5 ویژگی ساعت مچی های مناسب ورزش مشاهده مطلب

10 تا از بهترین ساعت مچی های برند سیتی زن

10 تا از بهترین ساعت مچی های برند سیتی زن مشاهده مطلب

5 ویژگی ساعت مچی های کوهنوردی

5 ویژگی ساعت مچی های کوهنوردی مشاهده مطلب

نحوه ست کردن ساعت مردانه با لباس

نحوه ست کردن ساعت مردانه با لباس مشاهده مطلب
آیکون چت واتس اپ