6% تخفیف بدون محدودیت ویژه اولین خرید

ارسال رایگان امکان بازگشت کالا تا 48 ساعت

با انواع قفل ساعت مچی آشنا شوید

اگر تصمیم دارید برای خودتان یا یکی از عزیزانتان ساعت مچی بخرید، پارامترهای مختلفی وجود دارد که باید مورد بررسی قرار گیرند. یکی از مواردی که کمتر به آن توجه می شود، قفل ساعت مچی است. اگر قفل ساعت مچی مورد پسند شما نباشد یا با توجه به شرایط استفاده از ساعت، مناسب شما نباشد، در آینده دچار مشکل می شوید. بسیاری از افراد یکی از دلایل خرید ساعت مچی برای بار چندم را عدم رضایت از بند و قفل ساعت قبلی اعلام کرده اند. بد نیست با انواع قفل ساعت مچی آشنا شویم تا بتوانیم در هنگام خرید، هوشمندانه تر انتخاب کنیم.

انواع قفل ساعت مچی آنقدرها متنوع نیست؛ اما بهتر است آشنایی کلی با هر کدام از آن ها و مزایا و معایب هر کدام پیدا کنیم. فرقی نمی کند که شما یک ساعت مچی اصل خرید می کنید یا یک ساعت فیک با ارزان ترین قیمت، در هر صورت انواع قفل ساعت مچی در همین دسته بندی قرار می گیرد.

اینکه از چه قفلی در تولید ساعت استفاده شود، کاملا بستگی به طرح ساعت، نوع آن و جنس بند دارد. جالب است بدانید که یکی از روش های تشخیص ساعت اصل از فیک این است که کد حک شده بر پشت ساعت را در اینترنت جستجو کرده و قفل ساعت های نمایش داده شده را با قفل ساعتی که قصد خریدش را دارید مقایسه کنید. اگر مغایرتی وجود داشته باشد، احتمال بسیاری زیادی برای فیک بودن ساعت وجود دارد. البته در ساخت ساعت های «های کپی» نیز به این موضوع توجه شده و نوع قفل ساعت کاملا استاندارد و شبیه نمونه اصلی است و این یک گزینه مثبت به حساب می آید.

قفل کمربندی buckles

یکی از محبوب ترین انواع قفل ساعت، قفل کمربندی است. این قفل کمربندی برای بندهای چرمی، بندهای پارچه ای و بندهای پلاستیکی مورد استفاده قرار می گیرد. قفل کمربندی دوام بسیار بالایی دارد و به این سادگی خراب نمی شود. این در حالی است که بسیاری از قفل های ساعت به دلیل ساختاری که دارند خیلی زود خراب می شوند.

قفل کمربندی اسپرت ترین قفل ساعت است. برای ساعت مچی اسپرت به ویژه ساعت های غیررسمی اصولا از این قفل ساعت استفاده می شود. قفل کمربندی که به آن قفل سگکی نیز گفته می شود در ساعت های هوشمند که در نقش اتصال به تلفن همراه ظاهر می شوند نیز مورد استفاده قرار می گیرد.

بزرگترین مشکل قفل سگکی در ساعت مچی، تغییر رنگ دادن این قفل ها است. در ساعت های فیک، به دلیل استفاده از قفل های بی کیفیت که آبکاری نامناسب و نامرغوبی دارند، خیلی زود قفل سگکی تغییر رنگ داده و ظاهر ساعت را بد می کند. این در حالی است که اگر بتوانید مرحله تشخیص ساعت اصل از غیر اصل را به خوبی طی کنید، احتمالا تا زمانی که ساعت را به دست می بندید، هیچ مشکلی در مورد تغییر رنگ آن نمی بینید.

قفل کمربندی buckles

قفل فشاری Clasp

یکی از متنوع ترین انواع قفل ساعت مچی، قفل فشاری است. این نوع قفل تنوع بسیار زیادی دارد و حتی بسیاری از برندها، قفل های اختصاصی مختص خود را تولید و روانه بازار کرده اند. توضیح دادن در مورد تمامی انواع این قفل ها کار نسبتا سختی است؛ با این حال می توان آن ها را در یک دسته بندی کلی قرار داد.

کمتر پیش می آید در ساعت هایی با بند چرمی یا پلاستیکی از این مدل قفل استفاده شود؛ اما در برخی برندها مورد استفاده قرار می گیرد. قفل فشاری ساعت مچی رسمی تر از نوع کمربندی است و به همین علت برای ساعت هایی با بند فلزی جذابیت بیشتری دارد.

می توان این بندها را به طور کلی در 3 دسته قرار داد:

قفل های دو طرفه دکمه دار

این قفل ها از دو طرف باز می شوند و اصولا در قسمتی از آن یک دکمه برای باز و بسته شدن قفل وجود دارد. تعبیه این دکمه احتمال باز شدن قفل را به حداقل رسانده و همین موضوع باعث محبوبیت بیشتر این نوع قفل ساعت مچی نیز شده است.

قفل های دو طرفه دکمه دار

قفل های پروانه ای

قفل های پروانه ای نیز از جمله قفل های فشاری هستند که بسیاری از برندهای تولید کننده ساعت از این نوع قفل برای ساعت های خود استفاده می کنند. برای آزاد شدن این قفل هیچ دکمه ای وجود ندارد و باید از یک طرف کشیده شود. هرچند در بسیاری از انواع ساعت مچی از این نوع قفل استفاده شده است، اما یکی از مشکلات آن، ساده باز شدنش است. اگر می خواهید ساعتی با قفل پروانه ای بخرید، حتما باید مراقب باشید.

قفل های پروانه ای

قفل های دوطرفه بدون دکمه

یکی دیگر از انواع قفل های فشاری، نوع بدون دکمه قفل هایی است که از دو طرف باز می شود. این نوع قفل در برندهای خاصی تولید و عرضه شده است.

قفل مخفی (کششی)

نوع دیگری که در بسیاری از ساعت های لاکچری مورد استفاده قرار می گیرد، قفل مخفی یا کششی است. این قفل ها به صورت دو طرف کششی تولید شده اند و به صورتی روی هم قرار می گیرند که تجهیزات قفل مشخص نیست. به همین علت است که بسیاری از ساعت های لوکس برندهای معروف از این قفل برای تولید ساعت مچی استفاده می کنند.

البته این قفل نیز در انواع مختلفی تولید می شود اما ساختار اکثر آن ها مشابه است. در زیر دو نمونه از قفل مخفی ساعت مچی به تصویر کشیده شده است:

قفل مخفی (کششی)

سخن پایانی

شاید با اطلاع یافتن از انواع قفل ساعت مچی به تنوع بالای ساعت ها پی برده باشید. در واقع بدون اطلاع از این موارد نمی توانید آنچه را که دوست دارید یا با شرایطتان تطابق دارد را خریداری کنید. حالا بااستفاده از ایناطلاعات، می توانید در هنگام خرید ساعت مچی از سایت «ساعت لوکس» هوشمندانه تر انتخاب کنید.

به نظر شما بهترین قفل ساعت مچی کدام است؟ ساعت هایی که در حال حاضر دارید چه نوع قفلی دارند و اگر بخواهید یک ساعت جدید بخرید، ترجیح می دهید چه نوع قفلی داشته باشد؟ اصلا به نوع قفل ساعت اهمیت می دهید؟ پاسخ به این سوالات می تواند به خوانندگان این مطلب دیدگاه مناسبی در مورد توجه به قفل ساعت مچی بدهد. همچنین می توانید نظرات دیگران را مرور کرده و بهتر تصمیم بگیرید.

قفل ساعت مچی تاثیر زیادی در چگونه قرار گرفتن ساعت روی دست دارد، به همین دلیل در خرید ساعت مچی دقت به نوع قفل اهمیت زیادی دارد.

10 تا از بهترین ساعت مچی های برند سیکو

10 تا از بهترین ساعت مچی های برند سیکو مشاهده مطلب

5 ویژگی ساعت مچی های مناسب ورزش

5 ویژگی ساعت مچی های مناسب ورزش مشاهده مطلب

10 تا از بهترین ساعت مچی های برند سیتی زن

10 تا از بهترین ساعت مچی های برند سیتی زن مشاهده مطلب

5 ویژگی ساعت مچی های کوهنوردی

5 ویژگی ساعت مچی های کوهنوردی مشاهده مطلب

نحوه ست کردن ساعت مردانه با لباس

نحوه ست کردن ساعت مردانه با لباس مشاهده مطلب
آیکون چت واتس اپ