6% تخفیف بدون محدودیت ویژه اولین خرید

ارسال رایگان امکان بازگشت کالا تا 48 ساعت

نکات طلایی برای نگهداری ساعت مچی

این روزها خرید ساعت مچی فیک هم نیاز به هزینه های هنگفتی دارد، چه برسد به اینکه بخواهید یک ساعت مچی اورجینال یا های کپی خریداری کنید. مشخص است که وقتی برای خرید ساعت مچی تا این اندازه هزینه می کنید، باید در حفظ و نگهداری آن نیز کوشا باشید تا دیرتر خراب شود. نگهداری ساعت مچی کار چندان سختی نیست و با توجه به برخی از نکات می توانید ساعت خود را چندین سال نو و تمیز نگه دارید.

بدیهی است که هرچه ساعت باکیفیت تری خریداری کرده باشید، رعایت این نکات نیز کمک بیشتری برای بالابردن طول عمر آن می کند. با این حال اگر ساعت اورجینال یا ساعت های کپی نخریده اید، احتمالا رعایت این نکات هم نهایتا چند ماه به عمر ساعتتان می افزاید.

در واقع می توان گفت که اولین گام برای نگهداری از ساعت مچی این است که در هنگام خرید ساعت مچی به سراغ ساعت های باکیفیت بروید. اگر هزینه کافی برای خرید ساعت اورجینال ندارید، ساعت های های کپی نیز گزینه خوبی هستند تا سطح توقع شما را با هزینه کمتر برآورده کنند. در ادامه تلاش شده تا به صورت مختصر به برخی نکات اشاره شود که به شما در نگهداری ساعت مچی کمک می کند.

نگه داری از ساعت

به ساعت خود رسیدگی کنید

شاید مهمترین نکته ای که برای نگهداری ساعت مچی باید رعایت شود، رسیدگی به آن است. در صورتی که ساعت خود را به صورت دوره ای و بعد از هر بار استفاده تمیز نکنید، نباید انتظار داشته باشید که ساعتتان عمر طولانی کند. تمیزکردن ساعت مچی تنها به پاک کردن شیشه آن نیست. باید بسته به اینکه کدامیک از انواع قفل ساعت مچی بر روی آن سوار شده است، بند و قفل آن را هم به صورت دوره ای تمیز کنید. همچنین اگر ساعت مچی زنانه با لوازم آرایش برخورد داشته، حتما آثار به جا مانده از مواد آرایشی را با استفاده از دستمال مرطوب پاک کنید.

علاوه بر تمیزکاری، لازم است هر چند سال یکبار و بسته به نوع ساعتتان، آن را سرویس کنید. اصولا سرویس کردن ساعت مچی به این علت که باید هر 2 الی 4 سال یکبار انجام شود، به دست فراموشی می رود. حتما در جایی یادداشت کنید تا طبق برنامه ساعت خود را سرویس نمایید. می توانید از گوگل کلندر برای این یادآوری استفاده کنید.

آیا می دانید ساعتتان چقدر در برابر آب و رطوبت مقاوم است؟

نکته دومی که به شما در نگهداری ساعت مچی کمک می کند، آشنایی با مفهوم مقاومت در برابر آب است. اینکه ساعت ضد آب دارید یا خیر، نمی تواند اطلاعات کافی برای استفاده از این اکسسوری باشد. ساعت مچی به شدت به رطوبت و آب حساس است. در نتیجه اگر می خواهید از ساعت خود در آب یا فضاهای مرطوب و حتی هنگام دست شستن استفاده کنید، بهتر است مفهوم ساعت ضد آب را متوجه شده و میزان مقاومت ساعتتان در برابر آب را بدانید.

علاوه بر خود ساعت که ممکن است به طور کامل ضد آب بوده و حتی قابلیت استفاده در استخر را نیز داشته باشد، به بند ساعت نیز توجه کنید. بندهای چرمی در برابر آب ضعیف و ضعیف تر می شوند. به همین علت بهتر است ساعت مچی با بند چرمی تا جای ممکن با آب و نم و رطوبت در ارتباط نباشد. در هنگام شستن دست ها یا تماس با آب، می توانید این ساعت ها را از دست خود در بیاورید تا عمر مفید آن را افزایش دهید.

مقاومت ساعت مچی ها در آب

از شیشه ساعت مراقبت کنید

شیشه ساعت مهمترین قسمتی است که نباید آسیب ببیند. با توجه به اینکه کدام نوع از انواع شیشه ساعت بر روی ساعتتان قرار گرفته، باید مراقبت ویژه ای از آن داشته باشید. تنها شیشه یاقوت به کار رفته در ساعت است که ضد خش بوده و اشیاء تیز بر روی آن خط نمی اندازند. دیگر شیشه ها به راحتی خش گرفته و به هیچ وجه به روز اول خود باز نمی گردند. مراقبت از شیشه ساعت، از مهمترین اصول نگهداری ساعت مچی است.

از آهنربا و نور خورشید دوری کنید

اگر دوست دارید یک ساعت همیشه دقیق داشته باشید، باید از گذاشتن آن در کنار هر نوع آهنربایی که میدان مغناطیسی دارد، بپرهیزید. میدان مغناطیسی آهنربا باعث به هم ریختن زمان بندی ساعت مچی در طول زمان خواهد شد. این موضوعی است که متاسفانه بسیاری از افراد آگاهی نسبت به آن ندارند و متاسفانه این موضوع را رعایت نمی کنند.

خورشید نیز از دشمنان درجه یک ساعت مچی است. نور خورشید هم بر عمر باتری اثر می گذارد و هم رنگ ساعت مچی را تغییر می دهد. یکی از نکات مهم در نگهداری باتری ساعت مچی این است که از قرار گرفتن ساعت در معرض نور مستقیم خورشید جلوگیری شود. همچنین اگر می خواهید فلزات به کار رفته در ساعت یا یکی از انواع قفل ساعت مچی که در ساعتتان به کار رفته تغییر رنگ ندهد، بهتر است تا جای ممکن از خورشید دوری کنید.

کاتالوگ ساعت را مطالعه کنید

نکته پایانی اینکه سعی کنید همیشه به ویژه در هنگام خرید ساعت مچی لوکس یا ساعت مچی های کپی، در صورتی که کاتالوگی درون جعبه ساعت قرار داشت، آن را مطالعه کنید. این کاتالوگ اولا به شما در تشخیص ساعت مچی اصل از غیر اصل کمک می کند و ثانیا راهنمای مناسب برای نگهداری از ساعت مچی خریداری شده است.

توصیه های درون این کاتالوگ ممکن است تنها برای همین ساعت صادق باشد. در نتیجه باید به صورت دقیق مطالعه شده و اجرا شود. این نکته از نکات فراموش شده ای است که درصد بالایی از خرابی ساعت ها را شامل می شود.

نگه داری از ساعت مچی

کنجکاوی تعطیل!

یکی از دلایل کوتاه شدن عمر ساعت مچی، کنجکاوی بیش از حد شماست. اگر ساعتتان را گران خریده اید یا به هر دلیلی آن را دوست دارید، بهتر است به هیچ وجه درب پشت ساعت را باز نکنید. در این صورت ابتدا ویژگی مقاومت در برابر آب ساعت را از بین برده اید و سپس به جنگ برای خراب کردن دیگر اجزاء ساعت می پردازید. بهتر است فوضولی (بخوانید کنجکاوی!) را کنار بگذارید و از داشتن ساعتتان بیشتر لذت ببرید.

در صورت خراب شدن ساعت می توانید برای تعمیرات ساعت مچی به فروشگاه ها یا نمایندگی های معتبر مراجعه کنید. در این صورت تکنسین مربوطه با استفاده از ابزار مخصوص و دانش و تجربه ای که دارد، مشکل ساعتتان را برطرف کرده و به شما تحویل می دهد.

10 تا از بهترین ساعت مچی های برند سیکو

10 تا از بهترین ساعت مچی های برند سیکو مشاهده مطلب

5 ویژگی ساعت مچی های مناسب ورزش

5 ویژگی ساعت مچی های مناسب ورزش مشاهده مطلب

10 تا از بهترین ساعت مچی های برند سیتی زن

10 تا از بهترین ساعت مچی های برند سیتی زن مشاهده مطلب

5 ویژگی ساعت مچی های کوهنوردی

5 ویژگی ساعت مچی های کوهنوردی مشاهده مطلب

نحوه ست کردن ساعت مردانه با لباس

نحوه ست کردن ساعت مردانه با لباس مشاهده مطلب
آیکون چت واتس اپ