ضدعفونی کردن ساعت مچی

ضدعفونی ساعت مچی

این روزها به دلیل انتشار ویروس کرونا ضد عفونی کردن وسایل شخصی خیلی حايز اهمیت می باشد به همین علت ما را بر این داشت که اصول درست ضدعفونی کردن ساعت مچی را برای شما بطور ساده تشریح کنیم .

هیچ مدل ساعتی را با مواد ضدعفونی و الکل دار نباید تمیز کرد ، تمام انواع ضدعفونی کننده ها اعم از الکلی و غیر الکلی دارای موادی می باشد که ممکن است رنگ یا اجزای بین قاب و موتور ساعت که از واشر های پلاستیکی برای ضد آب کردن ساعت مچی استفاده میشود را فرسوده کند .

اگر ساعت ها ی مچی را به 3 مدل تقسیم کنیم که مدل اول را ساعت های جی شاک و ساعت های قواصی ضد آب تمام پلاستیک (به شرط اصل بودن )و مدل دوم را ساعت های تمام استیل (قاب و بند استیل باشد )و مدل سوم را قاب استیل و بند چرم یا رابر بنامیم می توانیم تقریبا با این تقسیمات به ضدعفونی ساعت خود بپردازیم

مدل های ضد آب

این نوع ساعت ها را به سادگی با یک عدد مسواک نرم و مقداری آب و صابون می توان تمیز کرد به صورتی که ساعت را درون آب و کف صابون کرده و با مسواک نرم تمام روزنه ها و سطح ساعت را تمیز آب کشی کرده و در نهایت با یک پارچه نرم خشک می کنیم . (این نوع ضد عفونی) فقط برای ساعت های ضد آب مانند جی شاک استفاده می شود.

مدل های دارای قاب و بند استیل

در این نوع ساعت ها (قاب و بند و قفل استیل باشد ) مسواک نرم را آغشته به آب و صابون کرده و به آرامی روی بدنه و منافظ ساعت میکشیم . توجه داشته باشید که از مقدار خیلی کمی آب استفاده شود و مسواک را روی دسته کوک و دکمه های کورنو در ساعت های کورنو گراف یا تغییر تاریخ در ساعت های فول دیت نکشیم و آن قسمت ها را با پارچه کمی صابونی بدون آب تمیز کنیم و در نهایت با یک پارچه نرم کل سطوح ساعت را خشک کنیم .

مدل های دارای بدنه استیل بند چرم قلاب استیل

در این نوع ساعت ها اصلا قسمت چرمی بند را نباید آب بزنیم چون به مرور زمان بند استحکام خودش را از دست داده و خراب می شود پس میتوانیم مانند ساعت های نوع دوم فقط قسمت قاب را با مسواک حاوی آب و صابون تمیز کرده و قسمت بند را با دستمالی که قاب را خشک کردید به آرامی روی بند کشیده و سریعا با روغن مخصوص چرب کنید که عمر بند چرمی را افزایش میدهد .

نکته اول : مواد شستشو برای ضد عفونی کردن ساعت یک عدد مسواک نرم و مقداری صابون حل شده در آب و یک پارچه کاملا نرم

نکته دوم : از قوطه ور کردن ساعت ها ( به غیر ساعت های اصلی جی شاک و ساعت های قواصی ) در آب و صابون خودداری کنید.

امیدواریم با این نکته های ساده و کوچک آموزشی بتونیم هر چقدر هم کم در راستای از بین بردن ویروس کرونا به هم کمک کنیم

نحوه استفاده از تاچیمتر ساعت مچی

نحوه استفاده از تاچیمتر ساعت مچی مشاهده مطلب

نکاتی که برای خرید ساعت زنانه باید بدانید

نکاتی که برای خرید ساعت زنانه باید بدانید مشاهده مطلب

نکاتی که برای خرید ساعت مچی باید بدانید

نکاتی که برای خرید ساعت مچی باید بدانید مشاهده مطلب

همه چیز درباره ی ساعت های لاکچری

همه چیز درباره ی ساعت های لاکچری مشاهده مطلب

انواع بند ساعت مچی ها

انواع بند ساعت مچی ها مشاهده مطلب