6% تخفیف بدون محدودیت ویژه اولین خرید

ارسال رایگان امکان بازگشت کالا تا 48 ساعت

ساعت مچی Rolex DateJust 41؛ تنها رولکس بودن کافیست

محال است که از تفاخر، بزرگی و لوکس بودن صحبت شود و پای برند رولکس وسط کشیده نشود. برند رولکس خود نماد لوکس بودن است و به تنهایی میتواند وقار و شخصیت بالایی را به تیپ و ظاهر شما ببخشید. اما اینکه رولکس به این عنوان شناخته میشود اصلاً اتفاقی و زاییده تبلیغات نیست چون شعار رولکس واقعیت دارد؛ هر رولکس داستان خودش را مینویسد. هر برندی معمولاً با یک یا چند مدل برجسته و معروف خود شناخته میشود؛ مثلاً فراری با انزو و F430، بوگاتی با ویرون، سامسونگ با گلکسی.

برند رولکس نیز با ساعت مچی Rolex DateJust شناخته میشود. این مدل همان مدلی است که به محض شنیدن نام رولکس در ذهن هر کسی تصویر خواهد شد. ساعت مچی Rolex DateJust در اصل رده متنوعی از ساعتهای رولکس را در بر میگیرد که اکثر آنها زبان طراحی مشترکی دارند. بدنه دوار و چند تکه با دستبند فلزی دو تکه، یک روزشمار در موقعیت ساعت سه و لنز بزرگی بر روی آن بارزترین نمادهای رده ساعت مچی Rolex DateJust هستند. ما در این یادداشت اما قصد داریم تا به صورت نمونه یمی از معروفترین مدلهای این رده یعنی ساعت مچی Rolex DateJust 41 را مورد بررسی قرار دهیم.

ساعت روکس datejust

ساعت مچی Rolex DateJust 41 در یک نگاه

  • خب مدلی که ما از ساعت مچی Rolex DateJust 41 در طول بررسی در اختیار داشتیم مدلی با کد Ref 126334 بود و بر همین مبنای خصوصیات آن را به صورت موردی بررسی خواهیم کرد.
  • بدنه: اویستر، با قطر 41 میلیمتر؛ تک بلوکه با هسته دوار، ضد آب تا 100 متر
  • صفحه: قابل خرید در رنگهای متفاوت، استفاده از یاقوت یا طلای 18 عیار در نشانگرهای ساعت، درخشندگی بالای صفحه و تضاد کافی بین عقربهها و زمینه
  • خصوصیات مکانیکی: کالیبر 3235 (در اکثر مدلها)، سیمپیچ دو طرفه با روتور دائمی، تکنولوژی آبی پارامغناطیسی با الیاف پارا کروم، نمایش ساعت، دقیقه و ثانیه، نمایشگر عدد روز تقویم
  • قیمت میانگین: 9350 دلار آمریکا

به پشتوانه چندین نسل؛ به تازگی امروز

هر رولکس یک داستان دارد و ساعت مچی Rolex DateJust 41 هم یکی از رولکسهای پرطرفدار است که میتواند چشمان هر کسی را به خود خیره کند. البته رولکسها ذاتاً عادت دارند که بر دست بهترین ها بنشینند و چشمان بهترین ها را به خود خیره کنند. اگر شما هم میخواهید همان برندی را که چگوارا، جان.اف کندی، اوباما یا استیو مک.کوئین پوشیدهاند بپوشید خب پیشنهاد ما ساعت مچی Rolex DateJust 41 است.

ساعت رولکس datejust 41

چرا ساعت مچی Rolex DateJust 41 یک انتخاب بینقص است؟

خب اجازه دهید که با این جمله آغاز کنیم که ساعت مچی Rolex DateJust 41 ساعتی نیست که برای هر کسی باشد! پیش از هر چیز او یک رولکس است؛ حقیقتی که هیچکس توان چشمپوشی از آن را ندارد. دوم این که شاید شبیه همان ساعتی باشد که پدر یا پدر بزرگتان در ایام جوانی آرزوی خریدش را داشته بوده باشد اما پس از اینکه آن را دور مچ خود ببندید متوجه خواهید شد که چرا ساعت مچی Rolex DateJust 41 در گذر زمان جا نمانده است. این بهترین ساعتی است که هم لوکس است و هم هر روز قابل پوشیدن. هم با سایز مچ شما متناسب است و هم به قدر کافی برای جلب توجه برجسته و جذاب است. خب اگر در مورد سخنان ما شک دارید، ادامه یادداشت را دنبال کنید.

رفع یک ضعف کشنده

مجموعه ساعت مچی Rolex DateJust 41 سالهای زیادی است که بروز رسانیهای مختلفی را پشت سر گذاشته و به خوبی توانسته نقش جذاب خود بین ساعتهای مچی را حفظ کند. این بروز رسانیها هم فنی هستند و از نظر ظاهری ساعت مچی Rolex DateJust 41 را تغییر دادهاند اما نه آنقدر که اصالت طرح اصلی زیر پا گذاشته شود. رولکس میداند که برای ماندن در ذهن افراد باید اصالت خود را حفظ کند. اما همین موضوع باعث شده تا برای مدت طولانی ساعت مچی Rolex DateJust 41 با یک ضعف کشنده مواجه باشد. تنها مدل استیل در یک رنگ عرضه میشد! آن هم با تم اختصاصی Rolesor که در اصلی ترکیبی از استیل در حاشیه و طلای هجده عیار در کمربند میانی است.

بیشک این طرح هم زیبا بود اما شاید چندان نمیتوانست سلیقه جوانان را راضی نگه دارد. این مشکل در سال 2017 حل شد. هنگامی که ساعت مچی Rolex DateJust 41 در نسخه تمام فولادی نیز عرضه شد. با یا بدون طلای سفید بودن آن هم به خود شما بستگی دارد. این نکته باعث شد که این رده از یک نقص کشنده رها شده و بیشتر و بیشتر با سلیقه جوانان خود را مطابق سازد. از سوی دیگر رنج قیمت ساعت نیز گستردهتر شد و طیف وسیعتری توانستند به خریداران ساعت مچی Rolex DateJust 41 بپیوندند.

مدل محبوب DateJust 41 با زمینه سبز

ظاهر؛ اصالت و دیگر هیچ!

ساعت مچی Rolex DateJust 41 همانطور که از نام آن پیداست با یک بدنه به قطر 41 میلیمتر به بازار عرضه میشود. طراحی بدنه Oyster نام دارد و یکی از سبکهای متداول رولکس است. طراحی Oyster از سال 1926 به عنوان زبان طراحی بدنه در ساعت رولکس انتخاب شده است که در واقع ساخت اولین ساعت مچی ضد آب جهان را ممکن ساخته است. ساعت مچی Rolex DateJust 41 نیز تا صد متر ضدآب است و این به لطف همین بدنه رخ داده است. لنز کریستالی جذابی که در موقعیت ساعت سه قرار گرفته و همچون یک ذره بین دیدن عدد تاریخ را ساده میکند، احتمالاً برجستهترین بخش از جزئیات بدنه باشد که توجه شما را جلب میکند. برای رنگ زمینه ساعت طیف وسیعی از رنگها را میتوانید انتخاب کنید.

از مشکی تمام ذغالی تا آبی یاقوتی میتوانند انتخاب شما برای رنگ پسزمینه باشند. نشانگرهای ساعت درخشندگی بالایی دارند و در حداقل نور نیز بازتاب زیادی دارند. در نسخههای ارزانتر که از الماس استفاده نشده برای نشانگرها از طلای 18 عیار عیار استفاده شده است. در انتها هم امضای برند رولکس روی زمینه ساعت مچی Rolex DateJust 41 کافیست تا کل این جزئیات اعتبار بالایی بدست آورند. ناحیه دایره دور ساعت مچی Rolex DateJust 41 با یک حلقه که طراحی آن با مابقی بدنه متمایز است پر شده که هنگام لمس، دقت در صیقل آن حس خوبی به شما خواهد داد. آبکاری مناسب و تجربه بالا در تولید بدنه باعث شده تا بتوان به شکل مادامالعمر ماندگاری بدنه را تضمین کرد. سطح صیقل بدنه به حدی است که حتی کوچکترین نور نیز کافی است تا تمام محیط با درخشش آن پوشش داده شود.

رولکس datejust صفحه مشکی

قلب ساعت؛ خودکار و قابل اعتماد

رولکس فقط با ساخت ظاهر زیبا به رولکس تبدیل نشده است؛ این برند در ساخت موتور نیز سنگ تمام میگذارد. قلب ساعت مچی Rolex DateJust 41 نیز به طور کامل ساخت خود رولکس است با ساختاری خودکار یا همان نبضی. 14 پتنت مختلف در قلب ساعت مچی Rolex DateJust 41 به کار گرفته شده است که دقت بالایی را برای آن فراهم کردهاند. به کمک طراحی عالی موتور، مصرف بهینه انرژی به بالاترین حد ممکن رسیده است تا جایی که این ساعت مچی با هر نوسان میتواند بالغ بر هفتاد ساعت انرژی ذخیره کند. در کنار این مصرف بهینه انرژی، دقت نیز مثالزدنی است. حد ایجاد خطا تنها 1 ثانیه در روز است. این یعنی حداقل دو ماه نیاز است تا ساعت شما در تخمین زمان دچار یک دقیقه خطا شود.

دو انتخاب برای دستبند؛ اویستر یا جوبیلی

در بخش دستبند ساعت مچی Rolex DateJust 41 اما دو انتخاب متفاوت دارید. این که کدام یک بهتر است به سلیقه خود شما بستگی دارد اما دقت در برخی جزئیات کمک میکند تا در انتخاب دقت بیشتری داشته باشید. خب اولین فاکتور آسایش و راحتی است. دستبند جوبیلی از نظر عامه مردم دستبند راحتتری است و پوشیدن آن در بلند مدت کمتر باعث خستگی دست شما و آزار به مچ خواهد شد.

از نظر ماندگاری و مقاومت نیز کفه ترازو به سمت جوبیلی سنگینی میکند چون کمتر بودن اجزا کمک میکند تا دستبند دیرتر آسیب ببیند. هر چند تصمیمگیری در مورد زیبایی آن کاملاً وابسته به سلیقه شماست، اما از نظر عامه مردم اویستر خاصتر و زیباتر است. اما باز هم در انتها باید گفت که این مقایسه نسبی است و اصلاً مطلق نیست. اگر سلیقه شما در خرید ساعت به سمت اویستر کشش دارد، خب در خرید آن تردید نکنید.

ساعت رولکس دیت جاست

نقاط قوت و ضعف ساعت مچی Rolex DateJust 41

اگر قیمت برای شما مهم باشد، قیمت بالا یک نقطه ضعف برای ساعت مچی Rolex DateJust 41 است که باعث شده تا با برخی رقبا، تفاوت فاحشی از نظر قیمت داشته باشد. باید دقت کنید که اگر خواهان پوشیدن برند رولکس هستید باید قیمت بیشتری بپردازید. تعدد مدلها هرچند بالاست اما همچنان سطح قیمت چندان گسترده نیست؛ یعنی حد پایین و بالای قیمت ساعت خیلی فاصله ندارد و شما به عنوان یک خریدار انتخابهای کمی از نظر قیمت در دسترس دارد. هر چند تعدد از نظر قیمت کم است، تعدد ظاهری بشدت قابل قبول است.

این یک نقطه قوت مهم برای این ساعت است که میتوانید در رنگها و آپشنهای مختلف آن را بخرید؛ چیزی حدود 20 تا سی مدل متفاوت در این رده وجود دارد. برجسته ترین نقطه قوت ساعت اما ماندگاری و مقاومت بالای آن است. به همان میزان که از مد افتادن یک رولکس محال است، خرابی آن نیز دور از انتظار است. هم موتور قابل اتکا است و هم بدنه بشدت مقاومت و خوشساخت است. هم در هنگام خرید ساعت مردانه و برای خرید ساعت زنانه رولکس همیشه یک انتخاب مطمئن است.

10 تا از بهترین ساعت مچی های برند سیکو

10 تا از بهترین ساعت مچی های برند سیکو مشاهده مطلب

5 ویژگی ساعت مچی های مناسب ورزش

5 ویژگی ساعت مچی های مناسب ورزش مشاهده مطلب

10 تا از بهترین ساعت مچی های برند سیتی زن

10 تا از بهترین ساعت مچی های برند سیتی زن مشاهده مطلب

5 ویژگی ساعت مچی های کوهنوردی

5 ویژگی ساعت مچی های کوهنوردی مشاهده مطلب

نحوه ست کردن ساعت مردانه با لباس

نحوه ست کردن ساعت مردانه با لباس مشاهده مطلب
آیکون چت واتس اپ